Rewal – klimat, położenie

Ogromna część polskiego społeczeństwa na swój wypoczynek wybiera obce kraje położone nad Morzem Śródziemnym takie jak między innymi Turcja, Egipt, Tunezja oraz Maroko. Coraz częściej decydują się na zwiedzanie krajów Europy Zachodniej to jest między innymi Hiszpanii, Francji jak również Anglii. Swój wybór uzasadniają wieloma argumentami. Wśród nich najczęściej spotykanymi są: gwarantowana piękna, słoneczna pogoda, poznanie innych kultur, poszerzanie własnych horyzontów myślowych, zwiedzanie różnorodnych zabytków, kąpiel w ciepłym morzu oraz oderwanie się od codzienności, która towarzyszy przez cały rok.

Zapominamy więc między innymi o tym, jak bardzo urokliwy i malowniczy jest nasz kraj, jak wiele ciekawych miejsc pozostało w nim jeszcze do zwiedzania. Nie wydają się być więc ludźmi drugiej klasy osoby, które decydują się na wypoczynek w swoim ojczystym kraju, w moim mniemaniu wręcz przeciwnie. Nie decydują się oni na łatwy wypoczynek, starają się urozmaicać sobie czas i poszukiwać różnych rozwiązań nawet wtedy gdy pogoda nie daje nam powodów do zadowolenia. Zarówno więc polskie góry jak i polskie morze są wspaniałym miejscem na spędzenie wypoczynku w atrakcyjny sposób. Wydaje się więc, iż godną polecenia miejscowością jest Rewal. Jest to wszak mała, aczkolwiek niezwykle malownicza i urokliwa wieś, która liczy sobie niespełna tysiąc mieszkańców.

Ogromne ilości turystów przyciąga między innymi małą, klimatyczną przystanią rybacką, w której można zakupić zawsze świeże ryby różnego gatunku (dzięki niej mamy też pewność, iż w restauracjach serwowane potrawy rybne są świeże), kilka lat temu wybudowano także wspaniałe tarasy widokowe, z których podziwiać można zarówno wschody i zachody słońca jak również całą panoramę tej niezwykle pięknej miejscowości. O jej atrakcyjności świadczą także noclegi Rewal, które słyną z ogromnego luksusu i wysokiego standardu. Pokoje Rewal posiadają wszak telewizory z telewizją kablową, lodówkę i czajnik elektroniczny, każdy też posiada dostęp do własnej łazienki, w której wyposażeniu z kolei znajduje się prysznic i suszarka do włosów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zoover.pl