Rewal – kultura, imprezy

Wyruszając nad polskie morze, często nie zastanawiamy się nad wyborem miejscowości. To duży błąd ponieważ każda nadmorska miejscowość ma swój własny urok i charakter. Dla ludzi oczekujących ciszy, spokoju i leniwego wypoczynku polecany jest Rewal, szczególnie po sezonie letnim. W czasie wakacji miejscowość ta tętni życiem, odbywają się tu liczne imprezy kulturalne na przykład koncerty, kabarety, wybory miss i zawody sportowe. Przez miejscowość przebiegają aż trzy szlaki turystyczne i liczne drogi rowerowe. To miejsce nadaje się na wakacje z dla rodzin z dziećmi, ponieważ na plażach znajdziemy wiele atrakcji dla najmłodszych, zjeżdżalnie i dmuchane konstrukcje do zabawy.

W Rewalu możemy przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową, podziwiać widoki z tarasu widokowego i przede wszystkim spędzać czas na plaży. W tej turystycznej miejscowości to właśnie plaża i czysta, morska woda przyciągają gości. Pokoje Rewal są do wynajęcia niemal na każdej z ulic. W Internecie liczne hotele i ośrodki wczasowe zamieszczają informacje i dane dotyczące tematu noclegi Rewal i kosztów takiego pobytu nad Bałtykiem. Zainteresowani turyści mogą wybierać spośród pól namiotowych, domów letniskowych, pensjonatów, pokojów gościnnych, hoteli i willi. Ceny są bardzo różne.

Wszystko zależy od terminu pobytu w Rewalu, długości wynajmowania pokoju a także poziomu hotelu. Za jedną noc zapłacimy już od trzydziestu złotych w górę, ceny mogą dojść do czterystu złotych za osobę. Niezależnie od wybranego hotelu w Rewalu nie będziemy spędzać dużo czasu w pokojach. Plaże są tutaj najpiękniejsze na całym wybrzeżu, są piaszczyste i często zakończone klifami. Wieczorami lub gdy pogoda nie dopisze można zabrać się za zwiedzanie pobliskich zabytków, na przykład Kościoła najświętszego Zbawiciela czy zabytkowego dworca kolejowego. Z kolei fani sportów mogą skorzystać z hali widowiskowo- sportowej, która jest otwarta dla każdego chętnego. Miejscowość może pochwalić się również własnym amfiteatrem i działającą stale bazą rybacką.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Nocowanie.pl