Rewal – turystyka

Niewielka miejscowość turystyczna jaką jest Rewal, przyciąga co roku mnóstwo turystów. Wieś nie posiada żadnych wybitnych dzieł architektury, czy innych słynnych zabytków ale ma jeden podstawowy atut. Tą mocną stroną Rewala jest przede wszystkim wspaniały klimat nadmorski i piękne, piaszczyste, szerokie plaże. Przyjeżdżając tu na urlop będziemy mogli kapać się w czystej, morskiej wodzie i leżakować na zadbanych, obszernych plażach. Linia brzegowa w niektórych miejscach tworzy klify skąd można podziwiać widoki na morze. Na jednym z takich klifów został stworzony taras widokowy, gdzie turyści mogą robić zdjęcia uwieczniające wakacje nad morzem. W Rewalu nie ma problemu z wynajęciem pokojów.

Gdy chcemy znaleźć ciekawe propozycje wystarczy poszukać wcześniej informacji w biurach podróży bądź w sieci internetowej. Hasło pokoje Rewal będzie pomocne, jeśli wpiszemy je do wyszukiwarki na pewno znajdziemy reklamy licznych hoteli, domów wczasowych czy choćby domków letniskowych do wynajęcia. Możemy również posłużyć się frazą noclegi Rewal by znaleźć ciekawe propozycje noclegów w Internecie. W Rewalu nie brakuje również atrakcji turystycznych. Raz do roku, w okresie letnich miesięcy, są organizowane dni Wybrzeża Rewalskiego. Podczas tych dni dla gości odwiedzających miasto zaplanowane są występy artystów estradowych w tym piosenkarzy i kabareciarzy.

Dodatkowo na plażach odbywają się turnieje sportowe miedzy innymi turniej piłki siatkowej czy nożnej. Dla wielbicieli szachów również zostały przygotowana atrakcja w postaci turnieju szachowego. Jeśli nie mamy ochoty na branie udziału w zawodach sportowych, możemy rekreacyjnie uprawiać sporty na terenie hali widowiskowo- sportowej dostępnej dla wszystkich chętnych, w tym turystów. Amatorzy zwiedzania również nie będą się nudzić w tej miejscowości, ponieważ warte zobaczenia są takie miejsca jak dworzec kolei wąskotorowej wpisany w rejestr zabytków, Kościół Najświętszego Zbawiciela położony w Centrum Rewala, jak i baza rybacka która działa do dzisiejszego dnia. Każdy chętny, po powrocie rybaków z udanego połowu może kupić świeżą rybę.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Eholiday.pl