Rewal – zaplecze turystyczne

Gdy miejscem naszego urlopu jest Rewal nie musimy martwić się o to gdzie będziemy spać czy w jakim miejscu zjadać swoje wakacyjne posiłki. Miejscowość słynie z bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej, ponieważ od lat jest corocznie odwiedzana przez tysiące Polaków i gości z zagranicy. W każdym zakątku miejscowości spotkamy hotele i domy wczasowe, w razie zmniejszonego budżetu na wakacje możemy skorzystać z pola namiotowego. Miejsc do spania dla turystów nie brakuje. Pokoje Rewal czy noclegi Rewal to częste hasła poszukiwane w sieci internetowej. Już przed wyjazdem możemy zarezerwować pokój w najbardziej odpowiadającym nam miejscu i przy okazji porównać ceny poszczególnych ofert hotelowych.

W tej nadmorskiej wsi znajdziemy zarówno eleganckie wille proponujące gościom istnie luksusowe warunki, jak i tanie do wynajęcia pokoje gościnne w pensjonatach i innych kwaterach. Będąc w Rewalu należy spróbować orskich ryb, najlepiej kupionych od miejscowych rybaków w bazie rybackiej położonej na terenie miejscowości. Jeżeli nie mamy tyle szczęścia, aby trafić na możliwość zakupu ryb to nic nie szkodzi. W Rewalu istnieje wiele miejsc gdzie możemy dobrze zjeść i napić się po posiłku aromatycznej kawy. Miejscowość od lat jest nastawiona na turystykę i zaplecze gastronomiczne jest w Rewalu szeroko rozwinięte.

Często hotele posiadają własne restauracje, kawiarnie lub minibary na co warto zwrócić uwagę przy rezerwowaniu miejsc. Na ternie miejscowości można spędzać urlop na wiele różnych sposobów. Dla fanów sportu zostały przygotowane atrakcje sportowe na plażach i w hali sportowej otwartej dla każdego chętnego, również turystów. Organizowane są w lecie turnieje tenisa ziemnego, siatkówki czy plażowej piłki nożnej. Zainteresowani szachami mogą uczestniczyć w corocznym turnieju szachowym. W lecie odbywają się również w Rewalu wybory Miss Bałtyku, co przyciąga sporą widownię, zwłaszcza panów. Wiele koncertów muzycznych, kabaretów i innych widowisk kulturalnych jest przedstawiane w miejscowym amfiteatrze.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Rewal.info.pl